تبلیغات
نبات کوچولو - طوطی چهلم
 
نبات کوچولو
اولین ماهنامه تخصصی کودک و خردسال
چهارشنبه 4 آبان 1390 :: نویسنده : نبات کوچولو

طوطی چهلم نام قصه ای ست که در صفحات 22 تا 25 شماره سوم ماهنامه نبات کوچولو (گروه سنی 8 تا 12 سال) منتشر شده . 

یکی از خوانندگان نبات کوچولو نظری دارد که از زبان خودشان خواهید خواند :

این داستان در حالی که خیلی کوتاه می باشد ؛ دارای مضامین مغایر با فرهنگ ایرانی و آموزه های دینی زیادی ست و به نظر می رسد که در راستای اهداف ماهنامه نباشد . تنها آموزه ی مثبتی که در این داستان بیان می شود زود قضاوت نکردن است . اما در کنار این آموزه مثبت، مضامینی منفی وجود دارد که به آن اشاره می کنم .

1. در عصری که نظام خانواده در غرب متزلزل است و این تزلزل به خانواده های ایرانی هم کشیده شده وخانواده های تک والدینی رو به افزایش هستند ؛ این داستان هم خانواده ای تک والدینی ترسیم می کند . یعنی پدری در این خانواده دیده نمی شود که این امر تاثیر پنهان در معرفت کودک خواهد گذاشت و این نوع خانواده را برای او عادی جلوه می دهد .

2. مادر داستان فردی ست که زود قضاوت می کند و بد بین است . این امر در صورتی ست که پسر وی با او مخالفت می کند . خصیصه های منفی مادر و بی توجهی پسر به گفته های مادر نیز کودک را به نافرمانی از والدین سوق می دهد و در بلند مدت این موضوع در وی بروز خواهد کرد .

3. در آخر داستان پیر مرد و پیر زنی برای رهایی از درد و مریضی تصمیم به خودکشی می گیرند که این موضوع در تلقی دینی کاملا نهی شده و یکی از گناهان بزرگ می باشد . این تصمیم به عمل هم می پیوندد و آن ها برای خودکشی میوه ای را می خورند که البته باعث مردن آن ها نمی شود . این موضوع تفکر کودک را در حال انفعال نگه خواهد داشت و خودکشی را به عنوان یکی از راه حل های موجود برای او باز خواهد گذاشت که این امر نیز تاثیر پنهان در کودک دارد .

انتظار می رود در شماره های بعد این گونه اشتباه ها دیده نشود .

 منتظر نظر های شما عزیزان هستیم

نوع مطلب :
برچسب ها : بازی، بازی کودکانه، ماهنامه کودک، ماهنامه خردسال، ماهنامه، ماهنامه نبات کوچولو، نبات کوچولو، شعر، شعر کودکانه، داستان، داستان کودکانه، تصویر، تصویر کودکانه، کودک، خردسال، ترانه، تربیت فرزند، آموزش فرزند، ترانه کودک، نقاشی، نقاشی کودکان، شعر کودک، کمیک استریپ، کمیک استریپ ایرانی، کمیک استریپ کودکانه، داستان مصور، مصور، داستان مصور کودکان، سرگرمی، تفریح، نقد داستان، نقد محتوایی، نقد برای کودکان، نقد استراتژیک،


درباره وبلاگ


در این وبلاگ بعضی داستان ها ، اشعار و بازی های چاپ شده در شماره های قبل نبات کوچولو درج می گردد.

مجلات نبات تا دهم هر ماه در دکه های معتبر فروش روزنامه و جراید قرار می گیرد و قابل خریداری است. علاقمندان همچنین می توانند با شماره تلفن دفتر مجله (22850259) تماس گرفته و برای اشتراک مجلات هماهنگی لازم را انجام دهند.

مدیر وبلاگ : نبات کوچولو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :