تبلیغات
نبات کوچولو - مواظب باشید بچه هاتون چه کارتونی می بینند ... (2)
 
نبات کوچولو
اولین ماهنامه تخصصی کودک و خردسال
گفته بودیم کارتون ها و بازی های کامپیوتری مشکلات و بدآموزی های فراوانی برای کودک ما دارد. اما راه حل چیست؟ گفته بودیم که پاک کردن صورت مسئله یعنی همان جلوگیری از ارتباط کودک با این رسانه ها راه حل خوبی نیست. گفته بودیم که باید تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

باید تهدید را به فرصت تبدیل کرد

در مرحله اول باید اطلاعات و درک کودکمان را بالا ببریم. باید خوب و بد را به او بفهمانیم و او را به این درک برسانیم که خوب را از بد تمیز دهد. این اطلاعات از اخلاقیات و آموزه های دینی نشات می گیرد. 

در کارتون ها و بازی های کامپیوتری کودک شما فقط با مضامین منفی رو به روست. از این رو باید با طیف وسیعی از خوب ها و بد ها آشنا باشد تا وقتی مضمون بدی را در یک رسانه دید؛ متوجه آن بشود و مضمون مثبتِ رو به روی آن برای او تداعی شود. شاید بگویید این امر امکان پذیر نیست. راه حل چیست؟ دو راه حل پیشنهاد می کنم. اول آنالیز کردن آن کارتون یا بازی توسط شما ، قبل از مورد استفاده قرار گرفتن آن توسط کودک. در این مرحله شما به تعدد و کیفیت مضامین منفی اثر نمره دهید و تصمیم بگیرید که کودکتان از آن رسانه استفاده کند یا نه. پس از این مرحله شما هم پا به پای کودکتان بازی کنید و یا کارتونی را ببینید. نکات مثبت و منفی را برای کودکتان بازگو کنید تا او هم در جریان قرار گیرد تا در برابر مضامین منفی آن اثر گارد بگیرد.

نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها : بازی، بازی کودکانه، ماهنامه کودک، ماهنامه خردسال، ماهنامه، ماهنامه نبات کوچولو، نبات کوچولو، شعر، شعر کودکانه، داستان، داستان کودکانه، تصویر، تصویر کودکانه، کودک، خردسال، ترانه، تربیت فرزند، آموزش فرزند، ترانه کودک، نقاشی، نقاشی کودکان، شعر کودک، کمیک استریپ، کمیک استریپ ایرانی، کمیک استریپ کودکانه، داستان مصور، مصور، داستان مصور کودکان، سرگرمی، تفریح، نقد داستان، نقد محتوایی، نقد برای کودکان، نقد استراتژیک، جوک، لطیفه، لطیفه کودکانه، جوک کودکانه، جوک مودبانه،


درباره وبلاگ


در این وبلاگ بعضی داستان ها ، اشعار و بازی های چاپ شده در شماره های قبل نبات کوچولو درج می گردد.

مجلات نبات تا دهم هر ماه در دکه های معتبر فروش روزنامه و جراید قرار می گیرد و قابل خریداری است. علاقمندان همچنین می توانند با شماره تلفن دفتر مجله (22850259) تماس گرفته و برای اشتراک مجلات هماهنگی لازم را انجام دهند.

مدیر وبلاگ : نبات کوچولو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :